דף הבית בלוג מאמרים הסעות נכים – הרבה מעבר להסעה רגילה

הסעות נכים – הרבה מעבר להסעה רגילה

יש לא מעט חברות המציעות שירותי הסעות חלקם יהיו הסעות עובדים, הסעות לטיולים והסעות לימי גיבוש, אולם מעטות עם החברות אשר מאפשרות הסעות נכים. חשוב לציין של הסעות נכים עין הסערה גילה אלו הם הסעות לאנשים הזקוקים לעזרה מיוחדת ובעצם זהו פתרון תחבורתי  לאדם להגיע בצורה בטוחה, נוחה ויעילה.

הסעות לחתונות
הסעות לחתונות

יש לא מעט חברות המציעות שירותי הסעות חלקם יהיו הסעות עובדים, הסעות לטיולים והסעות לימי גיבוש, אולם מעטות עם החברות אשר מאפשרות הסעות נכים. חשוב לציין של הסעות נכים עין הסערה גילה אלו הם הסעות לאנשים הזקוקים לעזרה מיוחדת ובעצם זהו פתרון תחבורתי  לאדם להגיע בצורה בטוחה, נוחה ויעילה. הסיבה שיש לסייג הסעות נכים מנסיעות רגילות והסעות עם כלי רכב סטנדרטים עם  היא שאנשים בעלי מוגבלויות מתניידים לא אחת על-ידי כיסאות גלגלים, קביים, קלנועיות ציק ציוד ייעודי לבעלי מוגבלויות וכדומה. כפי שאמרנו לא כל חברה יכולה להפעיל ולספק שירותי הסעות נכים. חשוב לוודא לפני בחירת חברה אשר תספק הסעות לבעלי מוגבלויות שיש לה את האפשרות ואת היכולת ואת ההתאמה להסעת נכים ובכלל זה יש לוודא שבאותה חברת הסעות יש רכבים המותאמים לנכים.

 

כיצד נדע מהו רכב מותאם לנכים עבור הסעות נכים

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לבצע הסבה והתאמה של כמעט כל רכב לטובת הסעות נכים. על מנת לוודא שהרכב מתאים לביצוע הסעת נכים יש לוודא היא חמשת הכללים הבאים קיימים:

1 – מרחב: הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לבדוק לפני שעושים התאמה של רכב עבור הסעות נכים הוא המרחב, במידה בהסעת הנכים כוללת כיסא גלגלים אחד או יותר יש לוודא שיש מקום ומעבר עבור כמות כיסאות הגלגלים המיועדת לאותה נסיעה. 

2 – עיגון: המרחב צריך לאפשר עיגון וקיבוע של כסאות הגלגלים אל רצפת הרכב העיגון צריך להיות באופן כזה שיהיה אפשר למקם עם רווח בין כיסא לכיסא.

3 – מקום: במידה וידוע של אותו בעל מוגבלות מצטרף מלווה יש לוודא ולדאוג שהמקום גם עבורו במקום זה חייב לכלול אפשרות ישיבה בטוחה לאורך כל הנסיעה.

4 – מעלון:  כאשר מתאימים רכב עבור הסעות נכים צריך לקחת בחשבון את תהליך העלאה והורדה של הכיסאות של הרכב וממנו, לכן ישנה חובת התקנת מעלון שתעלה ותוריד את כיסא הגלגלים כאשר בעל המוגבלות ישוב בו בצורה בטוחה ונוחה.

5 – מעקה בטיחות:  מכיוון שבעלי המוגבלויות המשתמשים בכיסא גלגלים הם קשורים וכולי מאליו הם אינם נחשבים בעלי יכולת יציבות ואיזון במהלך הנסיעה כמו אדם שאין לו מוגבלות ולכן נדרשת התקנת מעקה בטיחות שיאפשר אחיזה נוחה ויציבה לאורך כל מהלך הנסיעה.

 

 בחירת חברה עבור הסעות נכים

על מנת לבחור חברה עבור הסעות נכים חשוב לבדוק כמה דברים בסיסיים אשר יבטיחו שיש לחברת הסעות אחריות על הסעות נכים ואת היכולת לבצע את ההצעה בצורה בטוחה ואיכותית ככל הניתן:

רישיון: רישיון נהיגה אינו די והותר על מנת להבטיח נסיעה בטוחה אולם חשוב מאוד לבדוק עם רישיון הפעלה של חברת ההסעות בתוקף על מנת להבטיח הסעות נכים עם חברה כשירה ואיכותית.

קצין בטיחות: תפקידו של קצין הבטיחות אינו רק לוודא שהרכב ביצע טסט או טיפול בזמן אלא הרבה מעבר לכך תפקידו של קצין הבטיחות בין היתר הוא בדיקה של תקינות הרכבים לטובת הסעות נכים תקינות המעלון, תקינות מאחזי היד וכל מה שקשור אל כשירות הרכב לטובת הסעת נכים.

תאימות הרכב: כפי שציינו לעיל כמעט כל רכב מאפשר התאמה והשמה לטובת הסעות נכים ויש לוודא שאכן מחברת ההסעות שאתם פונים אליה אכן יש כלי רכב מותאם לביצוע הסעות נכים.

איכות הנהג: חשוב לוודא שהנהגים המופעלים בחברת הסעות בעלי רישיון בתוקף ללא עבר פלילי או ורוד תנועה חמורות אם בכלל.

אבטחת הנסיעה:  מכיוון שהסעות נכים הן הסעות רגישות יותר ומחייבות אחריות יתרה לעומת הסעות רגילות אחרות, יש צורך לוודא שבכל כלי הרכב קיימים ערכות עזרה ראשונה, מטבי כיבוי וכלי פריצת חלונות. כאשר מדובר על כלי רכב המיועדים עבור הסעת נכים יש לתת יתר דגש לכך.